Mamy katolickie radio!

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 

Z radością informuję wszystkich Czytelników serwisu internetowego http://jednoczmysie.pl/ , że 12 stycznia, w Niedzielę Świętej Rodziny, umieściłem na stronie głównej panel Radia Chrystusa Króla z Łodzi. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z programem Radia Chrystusa Króla.

Przygodę z Radiem Chrystusa Króla rozpocząłem w okresie pierwszych słynnych Kongresów Chrystusa Króla, transmitowanych na żywo przez tę stację. Do dzisiaj dobrze wspominam „IV. Kongres dla społecznego panowania Chrystusa Króla” 6 czerwca 2015 r. w Poznaniu, który był jednocześnie I. Międzynarodowym, od czasów tego przedwojennego. Później zainteresowanie Radiem stopniowo osłabło. Po 5 latach jego działania, postanowiłem jednak odwiedzić jego stronę internetową. Zauważyłem, że w ciągu tych kilku lat radio dokonało dużego postępu programowego, technicznego i wizualnego. Przede wszystkim rzuca się w oczy profesjonalizm graficzny strony internetowej radia z wieloma wygodnymi funkcjami, takimi jak samoaktualizująca się prezentacja czytań i komentarzy liturgicznych z dnia bieżącego, wg Mszału Rzymskiego z 1963 r., czytelny wykaz bieżących i następnych audycji, ramówka, szybki czat, piękne ilustracje. Z nowości programowych zauważyć należy INFO-TWITTER, czyli codzienne najświeższe wiadomości. Kanał radiowy jest prowadzony przez jedną osobę – skromnego i uczynnego pana Krzysztofa z Łodzi. Mimo braku „kadry”, mimo tego, że jest to inicjatywa w pełni prywatna, oddolna i niskobudżetowa, to trzeba zauważyć, że Radio jest bardzo nowoczesne.

Nowoczesny panel radia umożliwia szybkie przełączenie na kanał radiowy FSSPX – Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X, gdzie transmitowane są przez cały dzień wszystkie nabożeństwa z kościoła p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie, przy ul. Garncarskiej 32.

Radio Chrystusa Króla z Łodzi transmituje Mszę Świętą Wszechczasów, emituje wszystkie ważne katolickie nabożeństwa (Anioł Pański, Godzinki, Różaniec św., Koronka do Miłosierdzia Bożego, litanie, Apel Jasnogórski, itd.), wykłady i audycje kapłanów Tradycji katolickiej, (m.in. z Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X i ks. Marka Bąka z Łodzi), lektura Pisma świętego, pism Ojców Kościoła i mistrzów życia duchowego, i wiele innych.

Uważam, że na obecną chwilę jest to najbardziej katolickie radio w Polsce, ponieważ jako w pełni kompletne radio internetowe, jako jedyne trzyma tak wysoki poziom intelektualny i kulturalny, a przede wszystkim szerzy prawdziwą wiarę katolicką, nieskażoną błędami modernizmu, bez jakiejkolwiek cenzury. Muzyka jest na wysokim poziomie i nie ma tutaj miejsca na żaden kicz lub jazgot, do jakiego zdołaliśmy się przyzwyczaić w modernistycznych stacjach radiowych, mieniących się katolickimi, a idących z duchem tego świata w kierunku coraz większej degrengolady. Muzyka poważna, chorał gregoriański, piosenki religijne, patriotyczne, pieśni kościelne, muzyka instrumentalna, dla duszy i dla ciała.

Zapraszam zarówno do odwiedzenia mojej strony internetowej http://jednoczmysie.pl/ na której można słuchać Radia Chrystusa Króla z Łodzi z nowoczesnego panelu jaki umieściłem na stronie głównej, jak i do odwiedzenia samego źródła, czyli serwisu radiowego http://www.radiochrystusakrola.pl/ .

Pozdrawiam serdecznie!

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

ZAWSZE I WSZĘDZIE!

13.01.2020 r.

Teofil