O stronie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Mój pseudonim to Teofil. Historia mojego nawrócenia sięga 4 sierpnia 2003 r., kiedy po raz pierwszy pojechałem na pielgrzymkę do Matki Boskiej Bolesnej do Lichenia. To Matka Boża była dla mnie największą inspiratorką do szukania Prawdy, którą okazał się Bóg. Od tego czasu intensywnie szukałem prawdy o sobie samym, o ludziach, o Bogu i o sensie życia. Przechodziłem wieloletni, trudny proces przemiany duchowej i psychicznej. Bóg przywrócił mi poczucie własnej wartości i uświadomił mi, że mnie bardzo kocha i ma dla mnie wspaniały plan. Dowodem na to, że Bóg bardzo wysoko ceni każdego człowieka, jest przecież Krzyż i wyrastająca z niego Eucharystia, będąca kontynuacją Ofiary.

W okresie mojego zaawansowanego nawrócenia, zacząłem dojrzewać do pragnienia apostolatu mediów. Zainspirował mnie do tego św. Franciszek Salezy, który m.in. poprzez modlitwę, skuteczną katechezę, artykuły, ulotki, plakaty i Bóg wie co jeszcze, nawrócił 70 tys. protestantów. Zacząłem odczuwać wielkie pragnienie jedności katolików, którzy są obecnie podzieleni i dlatego 17 sierpnia 2006 r. napisałem do Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, którego byłem członkiem, list otwarty dotyczący refleksji nad jednością opartą na prawdzie. To myśli zawarte w tym liście stały się później inspiracją do założenia serwisu internetowego poświęconego sprawie prawdziwej jedności możliwej tylko w Kościele katolickim, Ewangelizacji, wyborze właściwych autorytetów i odpowiedzi na trudne pytania, szczególnie dla osób poszukujących Prawdy. Ale zanim to nastąpiło, napisałem kilka mniejszych artykułów odpowiadających na potrzeby polemizujących ze mną kolegów.

List otwarty jest wstępem do kolejnych stron na które serdecznie zapraszam. Najbardziej zwracałbym uwagę na CYTATY, ARTYKUŁY, TRUDNE PYTANIA i ZŁOTE MYŚLI. Zdecydowaną nowością są CYTATY. Cóż to takiego? Jest to wielki zbiór odpowiednio uporządkowanych cytatów ludzi znanych, szanowanych lub nie, uznawanych za autorytetów, często wpływowych, świętych, polityków, dziennikarzy, publicystów, pisarzy, duchownych, itd. Dokonując wyboru tych cytatów kierowałem się myślą, aby ułatwić Państwu wybór prawdziwych autorytetów lub ich odrzucenie oraz rozstrzyganie spornych, trudnych i polemicznych kwestii, dzięki wypowiedziom różnych większych i mniejszych autorytetów (w tym osób świętych).

Czy w pełni uznajemy autorytet osób świętych, czy może poprzez selektywne traktowanie tego autorytetu, tylko sobie to wmawiamy? Czy rozumiemy, że wybierając opiniotwórców, wybieramy fundament na którym budujemy swoje myślenie, całe swoje życie i przyszłość naszej wspólnoty? Zastanówmy się jak bardzo my znamy naszych prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych posłańców informacji? Czy możemy ze spokojem powiedzieć, że ich znamy, że są godni zaufania, że wiemy o nich wszystko, że możemy za nich ręczyć? Najczęściej nie wiemy o nich nic a jesteśmy im posłuszni, jak małe dzieci. Dlatego też dobrą pomocą w zrozumieniu otaczającej nas rzeczywistości i zrozumieniu całej prawdy, mogą być zebrane przeze mnie i wielu innych ludzi przede mną CYTATY.

W pierwszej części – ŚWIADECTWA HAŃBY – znajdują się fragmenty wypowiedzi osób najczęściej publicznych, dzięki którym bezspornie demaskujemy prawdziwe oblicze wybranych osób i czasopism. Osoby wypowiadające się same dowodzą o swojej nieuczciwości i fałszywości. W drugiej części – ŚWIADECTWA PRAWDY PRZEMILCZANEJ – zebrałem cytaty osób uznawanych ogólnie za autorytety, które poruszają sprawy przemilczane i ocenzurowane przez media oraz rozstrzygają swoimi opiniami kwestie sporne między katolikami. Namnożyło się bowiem bardzo dużo ideologicznych różnic i błędów wśród katolików przez co Kościół jest w złej kondycji. Najbardziej na tym korzysta ateizm, deizm, sekty, herezje i masoneria. Oto przykładowe kwestie sporne w Kościele:

– stosunek do religii (sprawa prywatna czy społeczna)

– sekularyzacja

– wolność religijna

– modernizm

– ekumenizm

– interpretacja dogmatu o nieomylności Papieża

– wolny rynek i prywatyzacja

– polityka

– patriotyzm

– antysemityzm (czy wolno krytykować Żydów)

– interpretacja Nauki Kościoła.

CYTATY te są więc materiałami dowodowymi rozstrzygającymi spory poglądowe między katolikami co prowadzi do jedności opartej na prawdzie.

,,Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”. (J 13,34)

Nie ma prawdziwej miłości, zgody i jedności bez prawdy. I nie ma prawdy bez miłości.

,,A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli”. (1 Kor 1,10)

Dokonać tego można tylko poprzez wspólną modlitwę, miłość, dialog i myślę też, że przez apostolat mediów.

Zachęcam wszystkich Drogich Czytelników do propagowania tego przesłania i samego serwisu internetowego jak i czytania.

Zapraszam również wszystkich chętnych do zgłaszania na mój poniższy adres poczty elektronicznej swoich opinii na temat przeczytanych publikacji, pomysłów na rozwój tej strony, ciekawych artykułów znalezionych np. w Internecie, pomysłów na szatę graficzną i jakichkolwiek błędów jakie mogłem popełnić za które z góry przepraszam. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie! Szczęść Boże!

Teofil

31.08.2011  r.

ROCZNE STATYSTYKI ODWIEDZIN

2011: 386 (od sierpnia)

2012: 763

2013: 74 935

2014: 260 018

2015: 326 420 (stan: 586 438)

2016: 453 104 (stan: 1 039 542)

2017: 289 149 (stan: 1 328 691)

2018: 298 884 (stan: 1 627 575)

2019: 246 052 (stan: 1 873 627)

2020: 237 497 (stan: 2 111 124)

2021: 167 555 (stan: 2 278 679)

 

Kontakt

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *.

Twoje dane
Wiadomość