Fałszywe objawienia – wywiad z ks. Szymonem Bańką w Mediach Narodowych

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

„Skąd bierze się skłonność do tego, abyśmy wierzyli w rzeczy niepotwierdzone, czyli taka chora fascynacja, prywatnymi objawieniami i wizjonerstwem?”

Od takiego pytania redaktor Mediów Narodowych, Michał Murgrabia, rozpoczyna wywiad z ks. Szymonem Bańką FSSPX. Wywiad jest bardzo ciekawy i porusza szereg ważnych problemów życia duchowego, a szczególnie objawień prywatnych, różnych dziwactw wiernych w kościele, gestów liturgicznych i posłuszeństwa, zarówno Bogu jak i przełożonym. Link do wywiadu znajduje się poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=kZugD99_8wk

Polecam wszystkim gorąco ten mądry i bardzo treściwy wywiad, a szczególnie wszystkim zwolennikom ks. Piotra Natanka, bo o nim też tam będzie mowa. Skłoniły mnie do tego: dobrze zadane i konkretne pytania z konkretnymi zwięzłymi odpowiedziami Księdza, ważkość tematów, mocne pytania widzów, zasady rozeznania duchów, podawane przykłady z życia świętych, a szczególnie pisma św. Jana od Krzyża, które warto cytować wielokrotnie tym wszystkim biednym duszom rozczytującym się nieroztropnie w różnych orędziach nie zatwierdzonych przez Kościół.

Proszę powielać i poruszać te tematy z waszymi znajomymi, uzależnionych od objawień prywatnych i ruchów charyzmatycznych. Nie bądźmy obojętni. Nie musimy mieć daru wymowy i na wszystkim się znać, żeby zaoferować rodzinie, przyjaciołom, kolegom czy księdzu, czasopismo lub książkę, traktującą o tych fałszywych objawieniach, jak również ten wywiad:

https://www.youtube.com/watch?v=kZugD99_8wk

Na koniec znane polskie przysłowie:

„Ciekawość to pierwszy stopień do piekła”.

Jego źródłem jest zapewne Reguła Św. Benedykta z Clairvaux i nauka o 12 stopniach pychy. Warto je tutaj wymienić:

 1. Ciekawość.
 2. Lekkomyślność.
 3. Niestosowna wesołość.
 4. Chełpliwość.
 5. Odrębność.
 6. Zarozumiałość.
 7. Zuchwałość.
 8. Obrona grzechów.
 9. Kłamliwe wyznawanie grzechów.
 10. Bunt.
 11. Swoboda grzeszenia.
 12. Nałóg grzechu.

Pozdrawiam serdecznie!

in Christo

Teofil

11.02.2020 r.