Kolejne dowody na istnienie Boga

Nawiązując do podręcznika ks. W. Kalinowskiego i ks. J. Rychlickiego Dogmatyka katolicka w którym zebrali ,,Dowody na istnienie Boga”, chciałbym podać jako skromne uzupełnienie kolejne dowody na istnienie Boga jakie przyszły mi do głowy. Oto one:

I. Opętania i egzorcyzmy. Najbardziej spektakularna walka Dobra ze Złem, Boga z szatanem o życie człowieka. Podaję artykuły na podstawie świadectw psychiatry prof. Simone Morabito:

Psychiatra w konfrontacji z opętaniami (,,Miłujcie się!”, nr 4/2005)

Szatan istnieje, widziałem go! (,,Miłujcie się!”, nr 4/2005)

Ten chirurg, psychiatra, neurolog, psychoterapeuta i pediatra był ateistą, ale się nawrócił, bo był świadkiem licznych opętań pacjentów swojego szpitala psychiatrycznego, których nie potrafił wytłumaczyć w żaden naukowy sposób, ani nim zaradzić, oraz egzorcyzmów po których jego pacjenci stawali się normalni i zdrowi. Modlitwa egzorcysty pomogła a jego najnowocześniejsze i najsilniejsze leki psychotropowe nie. To dało mu do myślenia.

II. Kreacjonizm. Mocne i naukowe dowody na to, że człowiek i zwierzęta zostali stworzone przez Boga w sposób bezpośredni i natychmiastowy a nie przez przypadek (ewolucję). Istnieją liczne wykopaliska archeologiczne które temu dowodzą. Obecnie jednak skutecznie przemilczane i utajniane. Oto potrzebne artykuły:

Michael A. Cremo – Zakazana Archeologia ( http://old.bochenia.pl/index.php )

Spór o ewolucję (,,Opoka w Kraju”, nr 61[82], 04.2007 r.)

III. Objawienia. Bardzo liczne i udokumentowane. Ten komu zależy na odkryciu prawdy będzie dociekał dokumentacji zebranej podczas badań specjalnych komisji sprawdzającej autentyczność objawień. Matka Boża uczyniła w Fatimie obiecany cud słońca który był oglądany przez 70 tys. ludzi, w tym wielu ateistów.

IV. Ludzkie ciało. Człowiek z duszą i ciałem jest najpiękniejszym dziełem Pana Boga w kosmosie. Mimo iż mamy epokę nowych technologii, nie ma nikogo kto by umiał odtworzyć ludzkie ciało od podstaw – każdą komórkę, tkankę czy narząd. Jesteśmy niepowtarzalni i nie do podrobienia, prawdziwy majstersztyk. Najciekawsze jest to, że wszystko w naszym ciele działa niezwykle precyzyjnie i dokładnie, dużo lepiej niż w najlepszym szwajcarskim zegarku. Możemy zapytać samych siebie: jak to możliwe? Wpatrując się w każdą naszą komórkę, tkankę, narząd, wszystkie procesy zachodzące w organizmie, dostrzegamy, iż nie możemy być dziełem przypadku, lecz Kogoś bardzo Inteligentnego, Precyzyjnego i Dokładnego. Kogoś kto musiał to wszystko sobie dobrze zaplanować. Kogoś kto posiada siłę twórczą, myśli i wie co i jak. Przypadek siły twórczej nie posiada, nie panuje nad niczym i nie ma wpływu na żadne procesy biologiczne. Przypadek posiada naturę destruktywną. Nawet jeśliby uznać, że teoria ewolucji jest zgodna z prawdą, to przecież ewolucja nie może powstać sama z siebie. Ktoś musi nią kierować i decydować o jej kierunku. Jeszcze raz przypomnę tutaj, że przypadek nie posiada siły twórczej, chyba, że ktoś tym przypadkiem kieruje, ale wtedy to już nie jest przypadek. Niektórzy na pytanie ,,kto nas stworzył”, odpowiadają bezmyślnie: ,,ojciec i matka”, zapominając, że rodzice ziemscy nie mają żadnego wpływu na proces stworzenia, co najwyżej rodzenia i wychowania. A więc kto nas stworzył?

V. Cuda. Warto by tą częś rozwinąć, podzieliwszy go na kilka części. Mamy przecież różne cuda, np. eucharystyczne (ponad 100), uzdrowienia, stygmaty, kardiognoza, prorokowanie, bilokacja, nierozkładające się zwłoki niektórych świętych (św. Bernadetta, św. o. Pio). Do największych cudów uznanych przez Kościół zaliczyć należy:

1. Cud słońca

2. ,,Ożywająca krew” św. Januarego

3. Cud w Lanciano

4. Bilokacja ojca Pio

5. Stygmaty Teresy Neumann

6. Latający święty

7. Noga, która odrosła

8. Zwłoki, które nie ulegają rozkładowi

9. Objawienia Matki Boskiej w Lourdes

10. Krwawiąca Matka Boska z Akita

Więcej informacji w artykule 10 największych cudów uznanych przez Kościół ( www.niewiarygodne.pl )

Teofil

22.01.2010 r.