10 przykazań szczęścia

1. Człowieku, nie jesteś stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla konta w banku – jesteś stworzony aby być szczęśliwym człowiekiem.

2. Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał się śmiać i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają.

3. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga – który jest miłością. Otrzymałeś ręce, żeby dawać, serce, które ma kochać i dwoje ramion, mających objąć drugiego człowieka braterskim uściskiem.

4. Żaden inny dzień, jak właśnie dzisiejszy jest Ci dany, żeby żyć, radować się i być zadowolonym. Jeśli dzisiaj nie żyłeś jak człowiek, zmarnowałeś dzień.

5. ŻYJ DNIEM DZISIEJSZYM!

6. Z radosnym zadowoleniem możesz pomyśleć o dobrym – wczorajszym dniu oraz pomarzyć o pomyślnym załatwieniu spraw dnia jutrzejszego. Ale nie możesz zagubić siebie we „wczoraj” albo w „jutro”.

7. Wczoraj przeminęło bezpowrotnie, a jutro dopiero nadejdzie. Dzisiaj – to jedyny dzień. Twój dzień. Uczyń go najlepszym dniem twojego życia.

8. Czy potrafisz cieszyć się kwitnącym kwiatem, pięknem przyrody lub uśmiechem, bawiącym się dzieckiem? Jeśli tak – jesteś bogatszy i szczęśliwszy od milionera, który chociaż tyle posiada a jeszcze więcej może kupić, niczym nie cieszy się naprawdę, gdyż bogactwo uczyniło go swoim niewolnikiem.

9. Nie bogactwo czyni człowieka bogatym, lecz radość.

10. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.

( www.adonai.pl )