Home Fałszywe objawienia – wywiad z ks. Szymonem Bańką w Mediach Narodowych
« Home »
Możliwość komentowania Fałszywe objawienia – wywiad z ks. Szymonem Bańką w Mediach Narodowych została wyłączona

Fałszywe objawienia – wywiad z ks. Szymonem Bańką w Mediach Narodowych

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

„Skąd bierze się skłonność do tego, abyśmy wierzyli w rzeczy niepotwierdzone, czyli taka chora fascynacja, prywatnymi objawieniami i wizjonerstwem?”

Od takiego pytania redaktor Mediów Narodowych, Michał Murgrabia, rozpoczyna wywiad z ks. Szymonem Bańką FSSPX. Wywiad jest bardzo ciekawy i porusza szereg ważnych problemów życia duchowego, a szczególnie objawień prywatnych, różnych dziwactw wiernych w kościele, gestów liturgicznych i posłuszeństwa, zarówno Bogu jak i przełożonym. Link do wywiadu znajduje się poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=kZugD99_8wk

Polecam wszystkim gorąco ten mądry i bardzo treściwy wywiad, a szczególnie wszystkim zwolennikom ks. Piotra Natanka, bo o nim też tam będzie mowa. Skłoniły mnie do tego: dobrze zadane i konkretne pytania z konkretnymi zwięzłymi odpowiedziami Księdza, ważkość tematów, mocne pytania widzów, zasady rozeznania duchów, podawane przykłady z życia świętych, a szczególnie pisma św. Jana od Krzyża, które warto cytować wielokrotnie tym wszystkim biednym duszom rozczytującym się nieroztropnie w różnych orędziach nie zatwierdzonych przez Kościół.

Proszę powielać i poruszać te tematy z waszymi znajomymi, uzależnionych od objawień prywatnych i ruchów charyzmatycznych. Nie bądźmy obojętni. Nie musimy mieć daru wymowy i na wszystkim się znać, żeby zaoferować rodzinie, przyjaciołom, kolegom czy księdzu, czasopismo lub książkę, traktującą o tych fałszywych objawieniach, jak również ten wywiad:

https://www.youtube.com/watch?v=kZugD99_8wk

Na koniec znane polskie przysłowie:

„Ciekawość to pierwszy stopień do piekła”.

Jego źródłem jest zapewne Reguła Św. Benedykta z Clairvaux i nauka o 12 stopniach pychy. Warto je tutaj wymienić:

 1. Ciekawość.
 2. Lekkomyślność.
 3. Niestosowna wesołość.
 4. Chełpliwość.
 5. Odrębność.
 6. Zarozumiałość.
 7. Zuchwałość.
 8. Obrona grzechów.
 9. Kłamliwe wyznawanie grzechów.
 10. Bunt.
 11. Swoboda grzeszenia.
 12. Nałóg grzechu.

Pozdrawiam serdecznie!

in Christo

Teofil